photo

Historie firmy

Společnost si za dobu své existence prošla mnoha zásadními změnami. Důkazem toho je neustálý technologický vývoj, aktualizace kolekcí a rozšiřování výrobních prostor. Firma investuje nemalé finanční prostředky do inovativních výrobních postupů, zvyšování efektivity práce s důrazem na kvalitu výrobků a ergonomii pracovišť.

Zde jsou nejvýznamnější milníky naší společnosti.

history
 • 1992

  Pozvolný začátek

  Naše historie se píše už od roku 1992. Společnost Omnika začínala jako česká rodinná firma zaměřená na domácí trh s omezenou nabídkou výrobků a jen několika málo zaměstnanci. Pronajaté prostory, velmi jednoduché jednoúčelové stroje.

 • 1997

  Expandujeme do Evropy

  V roce 1997 ale došlo k zásadnímu zvratu díky holandskému investorovi, který firmě umožnil rozsáhlou expanzi na trh západní a severní Evropy. Společnost se přestěhovala do vlastních prostor, postavila svou první výrobní halu. Hlavním odběratelem se stává sesterská firma v Holandsku, nicméně přichází i první významné kontrakty, nákup nových strojů a stavba dalších výrobních ploch a skladů.

 • 2003

  Implementace nového ERP

  Díky neustále se zvyšující poptávce po našich produktech přichází nutnost využívání nových technologií. Produkce se rozjíždí v třísměnném provozu, implementujeme IS K2, na výrobních podkladech využíváme čárové kódy a plníme první kamiony distribuující naše produkty do západní Evropy.

 • 2006

  Nová éra

  Omnika se plně integruje do holandského holdingu a touto změnou končí éra rodinné firmy. Spolu se svými sesterskými firmami získává další a další zákazníky jak v Beneluxu, tak například ve Skandinávii či Francii. A tím startuje zcela nová kapitola a další velmi dynamická expanze.

 • 2010

  Nová výrobní hala a administrativní budova

  Po úspěšně zvládnuté krizi v roce 2008, kdy firma jako jedna z mála v našem regionu nebyla nucena jakkoliv redukovat výrobu či propouštět zaměstnance, přichází potřeba výstavby v pořadí již sedmé výrobní haly. Tento projekt přináší i kompletní administrativní zázemí, včetně reprezentativní zasedací místnosti, která slouží mimo jiné pro školení našich zákazníků či zaměstnanců. Její součástí je také showroom, kde máme vystaveny naše nejpopulárnější produkty. Omnika se rozrůstá o 2000m2.

 • 2016

  Atraktivita našich produktů roste!

  Noví a noví zákazníci, vlastní R&D oddělení v Holandsku, jedinečný systém horizontálních žaluzií s širokou škálou barev a všemi komponenty sladěnými s lamelami, prášková i mokrá lakovna a další novinky, která naše produkty odlišují od konkurence. V tomto roce je dokončena osmá výrobní hala o výměře 2500m2.

 • 2017

  Rozšíření do jižní Evropy

  Aby bylo možné uspokojit rostoucí poptávku a zajistit stabilitu, otevřeli jsme druhou výrobní pobočku v Portugalsku – Portoblinds. Prostřednictvím našich kvalifikovaných pracovníků jsme schopni rozšiřovat naši výrobní kapacitu, a přitom zachovat výrobu vysoce kvalitních produktů stínící techniky.

 • 2022

  Nová budova společnosti

  Firma Portoblinds se přestěhovala na nové místo. Abychom měli jistotu, že všechny výrobní procesy a logistika bude fungovat bez problémů, bylo nutné přestěhovat se do nové budovy. Modernizací výrobní linky a lepším umístněním jsme schopni zvýšit efektivitu našich procesů. V návaznosti na to můžeme našim klientům nabídnout výhodnější ceny.

 • Současnost

  V současnosti se Omnika pyšní mnoha technologickými inovacemi, moderním provozem a štíhlou výrobou. Implementovali jsme bezpapírovou výrobu, zavedli prvky průmyslu 3.0. V naší snaze nikterak nepolevujeme, stále máme nové vize a plány.

KOHO PRÁVĚ HLEDÁME?

Seznam volných pozic